Wycieczki fakultatywne po Albanii

Wycieczki fakultatywne po Albanii z biurem Moja Albania to garść korzyści i udogodnień:

 • Wyjazd ze mną to nie tylko nudne opisywanie kolejnych punktów na mapie. To opowieści o Albanii z perspektywy Polki mieszkającej tu od 2011 roku. Jest śmiesznie, jest wzruszająco, jest CIEKAWIE!
 • Zwiedzaj z pasjonatami, ekspertami – ludźmi, którzy kochają Albanię!
 • Oprowadzanie w języku polskim! Jasno i klarownie. 🙂
 • Większy komfort zwiedzania. Nie pędzimy, nie “zaliczamy” zabytków, nie musimy się nigdzie spieszyć
 • Klimatyzowane i wygodne autobusy oraz busy z lokalnymi kierowcami.
 • Miejsca zbiórki w pobliżu hoteli – nie trzeba nigdzie specjalnie dojeżdżać.
 • Autorskie programy – zobaczycie miejsca, o których inni nie wiedzą.
 • Współpracuję z takimi miejscami jak Bunk’art oraz Muzeum Onufrego w Beracie. Przygotowuję dla nich tłumaczenia oraz mam dostęp do unikatowych materiałów z tych miejsc.
 • Wycieczki odbywają się od maja do października.

WYSTARCZY skontaktować się ze mną drogą mailową biuro@malbania.pl. Jesteśmy też na Facebooku, Instagramie.

NASZA OFERTA jest również dostępna na stronie malbania.pl

Kruja - zwiedź niezwykłe miasto z biurem wycieczkowym Moja Albania
Kruja

Wycieczki fakultatywne po Albanii – przegląd

TIRANA I KRUJA

Pierwszy punkt programu to Kruja, pięknie położone historyczne miasto. Najpierw zwiedzimy twierdzę bohatera narodowego Skanderbega i muzeum mu poświęcone. Następnie spędzimy czas na zakupach na starym bazarze nazywanym turecką uliczką. Będzie można tam zakupić tradycyjne rękodzieło, srebrną biżuterię, ale także magnesy, kubki i inne popularne pamiątki.

Następnie przejedziemy do centrum Tirany. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od spaceru po centrum. Od placu Matki Teresy, wzdłuż głównego bulwaru aż do placu Skanderbega. Po drodze zobaczymy nowy Stadion Narodowy, budynki z czasów króla Zogu, włoskiej okupacji, a także komunizmu. Po przejściu na Nowy Targ (Pazari i ri) zjemy lunch i będziemy mieli czas wolny na zakupy na tradycyjnym targu w nowoczesnym wydaniu. Kolejna atrakcja to przejazd do muzeum w prawdziwym pokomunistycznym bunkrze czyli Bunk’art. 1. Dzień zakończymy wjazdem kolejką gondolową na górę Dajti, gdzie roztacza się spektakularny widok na stolicę Albanii.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

WIĘCEJ O TIRANIE…

Cena EURO: 39 euro/osoba (+ 1000 leków dla chętnych – wjazd na Dajiti)
Bilety wstępu i lunch w cenie!
Wyjazd ok. 7:30/powrót ok. 19:30

ATUTY:

 • krótka podróż autokarem,
 • spacer po płaskim terenie – zwiedzanie nie jest męczące,
 • możliwość zakupu unikatowych pamiątek w Kruji!
 • dużo oryginalnych atrakcji (m.in. Bunk’art, Dajti).
_DSC8769
Berat

MIASTO TYSIĄCA OKIEN (BERAT & winiarnia Cobo)

Drugą propozycją wycieczek fakultatywnych po Albanii jest Berat, czyli słynne „miasto tysiąca okien” znajdujące się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz nazwane miastem muzeum. Berat uważany jest również za jedno z najstarszych miast regionu. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. Twierdza jest rozległa i można z jej murów podziwiać panoramę miasta. W monasterze Najświętszej Marii Panny podziwiamy niezwykły ikonostas, a ze względu na to, że już w świątyni nie odbywają się nabożeństwa możemy również znaleźć się po jego drugiej stronie. Po opuszczeniu twierdzy zwiedzamy dolną część miasta z orientalną zabudową. Na trasie wspólnego spaceru znajdzie się min. dzielnica Mangalem z zabytkowym meczetem oraz plątaniną kamiennych uliczek. W drodze powrotnej odwiedzamy winiarnię Cobo, gdzie czeka nas degustacja najlepszego albańskiego wina!

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

WIĘCEJ O BERACIE….

Cena EURO: 39 euro/osoba
Bilety wstępu oraz degustacja w cenie!
Wyjazd ok. 7:30 powrót ok. 17:30

ATUTY:

 • krótka podróż autokarem,
 • miasto z listy UNESCO – dużo unikatowych i ciekawych miejsc do zobaczenia,
 • możliwość skosztowania lokalnej kuchni oraz trunków,
 • jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Albanii.

Wycieczki fakultatywne po Albanii - Berat wieczorem

Wycieczki fakultatywne po Albanii – BERAT WIECZOREM

Do pięknego miasta Berat wyjeżdżamy w godzinach popołudniowych żeby zobaczyć go zupełnie z innej perspektywy. Zaczynamy od spaceru po twierdzy, w trakcie którego odkryjemy jej tajemnice i odwiedzimy miejsca nie zawsze dostępne dla turystów. Niespieszne zwiedzanie zakończymy na tarasie widokowym, gdzie w promieniach zachodzącego słońca będziemy mogli zobaczyć najsłynniejszy widok na dzielnice Gorica. Następnie rozpoczniemy albańską kolację przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki w wykonaniu lokalnego zespołu. Ostatnim etapem będzie spacer po rozświetlonym „tysiącem świateł” mieście.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena w EURO: 39 euro / osoba
Wyjazd ok. 15:00, powrót ok. 22:30

 • Bilety wstępu w cenie,
 • Kolacja z muzyką na żywo w cenie.
Prizren - jedno z najpiękniejszych miast z Kosowa zwiedź z Izabelą Nowek i biurem Moja Albania
Prizren

PRIZREN – KOSOWO

Odkryjmy Kosowo! Już sama trasa do Prizrenu zasługuje na szczególną uwagę. Albania jest połączona z Kosowem autostradą, która przebiega przez piękne górzyste rejony oraz rozlewisko rzeki Fierza. Samo miasto może przywołać skojarzenia z Sarajewem dzięki tureckiej zabudowie oraz wieloetniczności. W Prizrenie okrutna historia odcisnęła piętno na zabytkach, ale sąsiadujące ze sobą cerkwie, kościoły i meczety pokazują wielokulturowe oblicze miasta. Spacer rozpoczynamy od centrum. Zobaczymy również zabytkowe meczety, hammam oraz budynek Ligi Prizreńskiej. Zwieńczeniem zwiedzania będzie wejście na twierdzę. Po drodze mijamy pozostałości cerkwi św. Zbawiciela. Z samej twierdzy roztacza się niezapomniany widok na miasto oraz góry Szar Planina. Następnie czas wolny na obiad w jednej z tradycyjnych restauracji znajdującej się przy jednej z malowniczych uliczek. Uwaga dla zakochanych, którzy będą mogli zawiesić kłódkę z dedykacją na Błękitnym Moście Miłości.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

WIĘCEJ O PRIZRENIE…

Cena w EURO: 50 euro/osoba
Biletu wstępu i lunch w cenie!
UWAGA! Wymagany paszport!
Wyjazd ok. 7:30/powrót ok. 19:00

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia Kosowa,
 • jedyna taka oferta wśród wycieczek fakultatywnych!
 • przepiękna trasa przejazdu.
Jeep Safari, offroad 4x4 - wybierz wycieczki fakultatywne po Albanii z biurem Moja Albania
Jeep safari

JEEP SAFARI – PRAWDZIWA ALBANIA

Trasa jeep safari wiedzie przez nieodkryte regiony wokół Golem. Nietknięte turystyką wioski, domki porośnięte winoroślami, malownicze pejzaże i oczywiście bezdroża. Odkryj z nami miejsca, o których wiedzą tylko lokalsi. Zabierzemy Cię tam, gdzie plażują, gdzie są najświeższe ryby i pachnące słońcem owoce.
Program obejmuje przygodę, plażowanie oraz lunch w albańskim klimacie.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena w EURO: 55 euro/osoba (Lunch w cenie!)
wyjazd ok. 9:00 powrót ok. 16:00/17:00

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia prawdziwej Albanii,
 • oryginalny program,
 • przepiękna trasa przejazdu.

Kanion Holta i wodospad Sotira wycieczka Moja Albania

JEEP SAFARI – KANION HOLTA I WODOSPAD SOTIRA

To wycieczka, na której zabieramy Was do miejsc malowniczych i mniej znanych. Pierwsza atrakcją będzie przejazd do wodospadu Sotira, który ma wysokość ponad 10 metrów i jest jednym z najbardziej znanych . Po offroadowej trasie wiodącej wzdłuż rzeki Devoll i odpoczynku przy wodospadzie przejedziemy na tradycyjny obiad nad jeziorem Banja. Później będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłe formacje skalne kanionu Holta kontrastujące z niezwykłym kolorem wody. Będzie można wykąpać się w leczniczych, mineralnych wodach oraz skorzystać z czyniących cuda okładów błotnych. Chętni będą mogli przespacerować się w głąb kanionu. Po relaksie na łonie natury wyruszymy w drogę powrotną.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena w EURO: 60 euro/osoba (Lunch w cenie!)
wyjazd ok. 9:00 powrót ok. 18:00

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia prawdziwej Albanii,
 • oryginalny program,
 • przepiękna trasa przejazdu.
Jeep Safari Divjaka i spotkanie spotkanie z pelikanami Moja Albania
Jeep Safari Divjaka i spotkanie spotkanie z pelikanami

JEEP SAFARI – DIVJAKA I SPOTKANIE Z PELIKANAMI

Spośród naszych offroadowych wyjazdów ta wycieczka należy do najspokojniejszych i najkrótszych. Przejeżdżamy malowniczą trasą do Parku Narodowego Divjaka! Będziemy szaleć wokół lagun, pływać na łódce i chętni będą mieli okazję na konną przejażdżkę. Odwiedzimy też pelikany i wejdziemy na wieżę obserwacyjną, z której roztacza się spektakularny widok! Czeka nas także plażowanie. Na lunch dla dorosłych przygotowane zostaną przystawki z owoców morza i świeża ryba, a na dzieci czeka specjalne menu.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena w EURO: 50 euro/osoba (Lunch w cenie!)
wyjazd ok. 9:00 powrót ok. 15:00

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia prawdziwej Albanii,
 • spokojny, rodzinny program,
 • przepiękna trasa przejazdu.

REJS NA WYSPĘ SAZAN I PÓŁWYSEP KARABURUN!

Przejazd do Vlory czyli miasta, gdzie ogłoszono w 28 listopada 1912 roku niepodległość Albanii. Jest to również jeden z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych.

Wycieka dostępna jest w dwóch wariantach:

Cena EURO: 50 euro/osoba – rejs piracki; 65 euro/osoba – rejs kameralny.
Wyjazd ok. 7:30/powrót ok. 19:30.

ATUTY:

 • REJS! REJS! REJS!
 • spacer po płaskim terenie – zwiedzanie nie jest męczące,
 • możliwość plażowania,
 • dużo oryginalnych atrakcji (m.in. wyspa Sazan).

JEZIORO OCHRYDZKIE – MACEDONIA

Odwiedziny w „bałkańskim Jeruzalem”, miejscu, w którym narodziła się cyrylica oraz powstał pierwszy słowiański uniwersytet. Po przekroczeniu granicy z Macedonią odwiedzimy najpierw Ochrydę, zwiedzając zabytkową część miasta wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: zabytkowe mury miejskie i bramy, starożytny amfiteatr, twierdzę cara Samuela (fantastyczny punkt widokowy!), skarb dziedzictwa słowiańskiego – cerkiew św. Pantelejmona i Klimenta Ochrydzkiego oraz cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo. W planach również rejsik łódeczkami z pięknym widokiem na stare miasto. Czas wolny na zakupy wyjątkowych ochrydzkich pereł, tradycyjnego ajvaru, macedońskich win i słodkości. Po przerwie przejazd do monastyru św. Nauma, po którym z dumą przechadzają się pawie… Powrót do Durres i niepowtarzalna możliwość zobaczenia Jeziora od strony albańskiej!

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

-wycieczka po polsku z przewodnikiem macedońskim-

Cena EURO: 54 euro/osoba (lunch w cenie).

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia Macedonii,
 • dużo zwiedzania,
 • przejazd wzdłuż jeziora Ochrydzkiego,
 • krótki rejsik.

Wycieczki fakultatywne po Albanii – REJS PO JEZIORZE KOMAN


Hit trwającego sezonu! Rejs po jeziorze Koman to jedna z największych atrakcji turystycznych Albanii. Porównywana do fiordów „brama” do Gór Przeklętych jest miejscem coraz popularniejszym, ale nadal nie do końca odkrytym. Zapraszamy do odwiedzenia dziewiczej, północnej Albanii – tego Państwo nie zobaczą w Durres!
Wyjazd z Golem/Durres w kierunku Szkodry i przejazd malowniczą trasą wzdłuż jeziora Vau Dejes. Na przystani czekają na nas prywatne łódki, z których będziemy podziwiać niezwykłe widoki. Rejs wiedzie malowniczą trasą, w czasie której będziemy mogli podziwiać formacje skalne oraz dziką roślinność Gór Przeklętych . Podczas postoju skosztujemy tradycyjnych, domowych albańskich potraw oraz raki. Po nacieszeniu ducha i ciała powrócimy na przystań i wyruszymy w drogę powrotną.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Wyjazd ok. 7:00 powrót ok. 21:00
Cena EURO: 60 euro/osoba (LUNCH W CENIE).

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia słynnych Gór Przeklętych i Jeziora Koman,
 • tradycyjny albański  lunch w cenie,
 • REJS!

zabytki-UNESCO-Albanii

Wycieczki fakultatywne po Albanii – GJIROKASTRA

Wyprawa do znajdującego się na liście UNESCO pięknego miasta z kamienia, czyli Gjirokastry. Najpierw zachwycimy się zabytkową architekturą, a następnie będziemy zwiedzać monumentalną twierdzę, gdzie poznamy historię miasta i miejscowe legendy. Natomiast o tym, jak wyglądało życie w Gjirokastrze oraz o miejscowych zwyczajach posłuchamy w urządzonym w starym, otomańskim stylu domu Skendulów. Na zakończenie zwiedzania czeka nas lunch złożony z charakterystycznych dla regionu dań. Przewidziany jest także czas wolny na zakup pamiątek.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena w EURO: 60 euro/osoba (LUNCH W CENIE).

ZNIŻKI!

 • ceny dla dzieci do 12 roku życia 50% (z wyłączeniem jeep safari!)
 • jeśli namówisz większą liczbę osób na moje wycieczki to możesz liczyć na duży rabat! Napisz do mnie maila i wszystko uzgodnimy!*
 • w przypadku wykupienia więcej niż 3 wycieczek też możesz liczyć na niższe ceny!*
 • Kochani czytelnicy bloga Moja Albania na tajne hasło “Blog Albania” możecie liczyć na zniżki! 🙂

*zniżki dla uczestników pełnopłatnych na wycieczki aktualnie nieprzecenione.

WYSTARCZY skontaktować się ze mną drogą mailową biuro@malbania.pl . Jestem też na Facebooku. 🙂

Wycieczki fakultatywne po Albanii możesz zarezerwować także stacjonarnie w jednym z naszych biur: