Wycieczki fakultatywne

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem wycieczek fakultatywnych pamiętaj:

 • wyjazd ze mną to nie tylko nudne opisywanie kolejnych punktów na mapie. To opowieści o Albanii z perspektywy Polki mieszkającej tu od 2011 roku. Jest śmiesznie, jest wzruszająco, jest CIEKAWIE!
 • zwiedzaj z pasjonatami, ekspertami – ludźmi, którzy kochają Albanię!
 • oprowadzanie w języku polskim! Jasno i klarownie 🙂
 •  większy komfort zwiedzania. Nie pędzimy, nie „zaliczamy” zabytków, nie musimy się nigdzie spieszyć
 • klimatyzowane i wygodne autobusy oraz busy z lokalnymi kierowcami
 • miejsca zbiórki w pobliżu hoteli – nie trzeba nigdzie specjalnie dojeżdżać
 • autorskie programy – zobaczycie miejsca, o których inni nie wiedzą
 • współpracuję z takimi miejscami jak Bunk’art oraz Muzeum Onufrego w Beracie. Przygotowuję dla nich tłumaczenia oraz mam dostęp do unikatowych materiałów z tych miejsc.
 • wycieczki odbywają się od czerwca do października

WYSTARCZY skontaktować się ze mną drogą mailową biuro@malbania.pl Jesteśmy też na facebooku, instagramie.

NASZA OFERTA jest również dostępna na stronie malbania.pl

TIRANA I KRUJA

Pierwszą atrakcją będzie miejscowość Kruja. Tu najważniejszym punktem jest tzw. turecka uliczka, na której możemy kupić oryginalne pamiątki (wśród nich dywany, ceramikę, biżuterię – filigran, tradycyjne albańskie nakrycia głowy, a także magnesy, pocztówki i inne drobiazgi). Uliczka prowadzi również do twierdzy Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii, z którym będziemy mieli okazję na chwilę się spotkać w trakcie zwiedzania muzeum.

Po czasie spędzonym w Kruji kierujemy się do stolicy Albanii – Tirany. Zwiedzanie rozpoczynamy od wjazdu na górę Dajti! Atrakcja pozwoli zobaczyć Tiranę z zupełnie innej perspektywy. Odwiedzimy również słynny komunistyczny bunkier przeciwatomowy w 2016 roku otwarty dla turystów, czyli Bunk’art! Bunk’art to muzeum komunizmu, a zarazem przejmująca podróż w czasie do epoki Envera Hodży.
Po czasie wolnym w centrum Tirany przyjdzie czas na spacer. Zaczniemy go placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju.. Następnie idziemy główną ulicą miasta, na której znajdują się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe. Zatrzymujemy się również pod Piramidą Hodży i docieramy do Placu św. Matki Teresy.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

WIĘCEJ O TIRANIE…

Cena euro: 35 euro/osoba (+ 800 leków dla chętnych – wjazd na Dajiti)

Bilety wstępu w cenie!

Wyjazd ok 8:00/powrót ok 18:30

ATUTY:

 • b. krótka podróż autokarem
 • spacer po płaskim terenie – zwiedzanie nie jest męczące
 • możliwość zakupu unikatowych pamiątek w Kruji!
 • dużo oryginalnych atrakcji (m.in. Bunk’art, Dajti)

16730462_419903298351486_2919377250050858684_n

KRUJA I FABRYKA KONIAKU W DURRES (degustacja!)

Wycieczkę zaczynamy od przejazdu do Kruji, gdzie po krótkim zwiedzaniu twierdzy Skanderbega, będą Państwo mogli zaszaleć na „tureckiej uliczce” czyli najsłynniejszym bazarze z pamiątkami w Albanii. Można tam dostać wszystko: pocztówki, magnesy, srebrną biżuterię, dywany, rękodzieło, antyki itd. Po czasie wolnym przejedziemy do Durres, gdzie po zwiedzaniu miasta przejedziemy do Fabryki Koniaku SKANDERBEG, gdzie czeka nas degustacja tego i kilku innych trunków, a następnie zakupy!

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena euro: 25 euro/osoba

Bilety wstępu w cenie!

Wyjazd ok 8:30/powrót ok 15:00

ATUTY:

 • bardzo krótka podróż autokarem
 • degustacja koniaku, raki oraz wina i możliwość zakupów w Fabryce koniaku
 • możliwość zakupu unikatowych pamiątek w Kruji!
 • szybki powrót do hotelu
_DSC8769
Berat

MIASTO TYSIĄCA OKIEN (BERAT & winiarnia Cobo)

pierwszym przystankiem jest Berat, czyli słynne „miasto tysiąca okien” znajdujące się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz nazwane miastem muzeum. Berat uważany jest również za jedno z najstarszych miast regionu. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. Twierdza jest rozległa i można z jej murów podziwiać panoramę miasta. W monasterze Najświętszej Marii Panny podziwiamy niezwykły ikonostas, a ze względu na to, że już w świątyni nie odbywają się nabożeństwa możemy również znaleźć się po jego drugiej stronie. Po opuszczeniu twierdzy zwiedzamy dolną część miasta z orientalną zabudową. Na trasie wspólnego spaceru znajdzie się min. dzielnica Mangalem z zabytkowym meczetem oraz plątaniną kamiennych uliczek. W drodze powrotnej odwiedzamy winiarnię Cobo, gdzie czeka nas degustacja najlepszego albańskiego wina!

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

WIĘCEJ O BERACIE….

Cena EURO: 35 euro/osoba

Bilety wstępu oraz degustacja w cenie!

Wyjazd ok 8:00 powrót ok 17:00

ATUTY:

 • krótka podróż autokarem
 • miasto z listy UNESCO – dużo unikatowych i ciekawych miejsc do zobaczenia
 • możliwość skosztowania lokalnej kuchni oraz trunków
 • jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Albanii

PRIZREN – KOSOWO

Odkryjmy Kosowo! Już sama trasa do Prizrenu zasługuje na szczególną uwagę. Albania jest połączona z Kosowem autostradą, która przebiega przez piękne górzyste rejony oraz rozlewisko rzeki Fierza. Samo miasto może przywołać skojarzenia z Sarajewem dzięki tureckiej zabudowie oraz wieloetniczności. W Prizrenie okrutna historia odcisnęła piętno na zabytkach, ale sąsiadujące ze sobą cerkwie, kościoły i meczety pokazują wielokulturowe oblicze miasta. Spacer rozpoczynamy od centrum. Zobaczymy również zabytkowe meczety, hammam oraz budynek Ligi Prizreńskiej. Zwieńczeniem zwiedzania będzie wejście na twierdzę. Po drodze mijamy pozostałości cerkwi św. Zbawiciela. Z samej twierdzy roztacza się niezapomniany widok na miasto oraz góry Szar Planina. Następnie czas wolny na obiad w jednej z tradycyjnych restauracji znajdującej się przy jednej z malowniczych uliczek. Uwaga dla zakochanych, którzy będą mogli zawiesić kłódkę z dedykacją na Błękitnym Moście Miłości.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

WIĘCEJ O PRIZRENIE…

Cena 50 euro/osoba

Biletu wstępu i lunch w cenie!

UWAGA! Wymagany paszport!

wyjazd ok 7:30/powrót ok 19:00

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia Kosowa
 • jedyna taka oferta wśród wycieczek fakultatywnych!
 • przepiękna trasa przejazdu

JEEP SAFARI – PRAWDZIWA ALBANIA

Trasa jeep safari wiedzie przez nieodkryte regiony wokół Golem. Nietknięte turystyką wioski, domki porośnięte winoroślami, malownicze pejzaże i oczywiście bezdroża. Odkryj z nami miejsca, o których wiedzą tylko lokalsi. Zabierzemy Cię tam, gdzie plażują, gdzie są najświeższe ryby i pachnące słońcem owoce.
Program obejmuje przygodę, plażowanie oraz lunch w albańskim klimacie.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena 60 euro/osoba (Lunch w cenie!)

wyjazd ok 9:00 powrót ok 16:00/17:00

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia prawdziwej Albanii
 • oryginalny program
 • przepiękna trasa przejazdu

2

REJS NA WYSPĘ SAZAN I PÓŁWYSEP KARABURUN!

Przejazd do Vlory czyli miasta gdzie ogłoszono w 28 listopada 1912 roku niepodległość Albanii. Jest to również jeden z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Cena EURO: 45 euro/osoba

wyjazd ok 7:30/powrót ok 19:00

ATUTY:

 • REJS! REJS! REJS!
 • spacer po płaskim terenie – zwiedzanie nie jest męczące
 • możliwość plażowania
 • dużo oryginalnych atrakcji (m.in. wyspa Sazan)

JEZIORO OCHRYDZKIE – MACEDONIA

Odwiedziny w „bałkańskim Jeruzalem”, miejscu, w którym narodziła się cyrylica oraz powstał pierwszy słowiański uniwersytet. Po przekroczeniu granicy z Macedonią odwiedzimy najpierw Ochrydę, zwiedzając zabytkową część miasta wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: zabytkowe mury miejskie i bramy, starożytny amfiteatr, twierdzę cara Samuela (fantastyczny punkt widokowy!), skarb dziedzictwa słowiańskiego – cerkiew św. Pantelejmona i Klimenta Ochrydzkiego oraz cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo. W planach również rejsik łódeczkami z pięknym widokiem na stare miasto. Czas wolny na zakupy wyjątkowych ochrydzkich pereł, tradycyjnego ajvaru, macedońskich win i słodkości. Po przerwie przejazd do monastyru św. Nauma, po którym z dumą przechadzają się pawie… Powrót do Durres i niepowtarzalna możliwość zobaczenia Jeziora od strony albańskiej!

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

-wycieczka po polsku z przewodnikiem macedońskim-

Cena EURO: 50 euro/osoba (lunch w cenie)

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia Macedonii
 • dużo zwiedzania
 • przejazd wzdłuż jeziora Ochrydzkiego
 • krótki rejsik

REJS PO JEZIORZE KOMAN


Hit trwającego sezonu! Rejs po jeziorze Koman to jedna z największych atrakcji turystycznych Albanii. Porównywana do fiordów „brama” do Gór Przeklętych jest miejscem coraz popularniejszym, ale nadal nie do końca odkrytym. Zapraszamy do odwiedzenia dziewiczej, północnej Albanii – tego Państwo nie zobaczą w Durres!
Wyjazd z Golem/Durres w kierunku Szkodry i przejazd malowniczą trasą wzdłuż jeziora Vau Dejes. Na przystani czekają na nas prywatne łódki, z których będziemy podziwiać niezwykłe widoki. Rejs wiedzie malowniczą trasą w czasie której będziemy mogli podziwiać formacje skalne oraz dziką roślinność Gór Przekletych . Podczas postoju skosztujemy tradycyjnych, domowych albańskich potraw oraz raki. Po nacieszeniu ducha i ciała powrócimy na przystań i wyruszymy w drogę powrotną.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ!

Wyjazd ok. 7:00 powrót ok. 21:00

Cena EURO 60 euro/osoba (LUNCH W CENIE)

ATUTY:

 • możliwość zobaczenia słynnych Gór Przeklętych i Jeziora Koman
 • tradycyjny albański  lunch w cenie
 • REJS!

ZNIŻKI!

 • ceny dla dzieci do 12 roku życia 50% (z wyłączeniem jeep safari!)
 • jeśli namówisz większą liczbę osób na moje wycieczki to możesz liczyć na duży rabat! Napisz do mnie maila i wszystko uzgodnimy!*
 • w przypadku wykupienia więcej niż 3 wycieczek też możesz liczyć na niższe ceny!*

*zniżki dla uczestników pełnopłatnych

WYSTARCZY skontaktować się ze mną drogą mailową biuro@malbania.pl . Jestem też na facebooku 🙂

ODWIEDŹ NASZE BIURO!