Promy KORFU 2019

Ze względu na dużą ilość pytań, jak co roku przedstawiam Wam garść praktycznych informacji na temat Korfu oraz jego połączeń z Sarandą oraz Himarą. Promy z Albanii na Korfu są fajną opcją na ubarwienie swoich wakacji.

Jak dostać się z lotniska do portu – Korfu?

Najlepiej linią autobusu nr 15.  Autobus jedzie przez samo miasto Korfu – dlatego z czasem przejazdu może być bardzo różnie. Miasto po prostu bywa bardzo zapchane! Liczmy ok 40-45 minut.  Cena biletu – 1,50 €. Drugim rozwiązaniem jest taxi – cena ok. 15 – 20 €.

Jeśli będzie chcieli poruszać się po Korfu autobusami oto bardzo przydatny LINK.

PROMY Saranda – Korfu!

Pamiętajcie, że z Korfu wypływa się według czasu greckiego!

FINIKAS/IONIAN

czerwony – szybki 30 min

niebieski  – wolny

https://www.finikas-lines.com/

SARRIS

* – prom uzależniony od ilości sprzedanych biletów,

** – zazwyczaj jest ten jeden prom, ale w wyjątkowych sytuacjach kiedy jest bardzo duże obłożenie mogą zdecydować się na wypuszczenie drugiej tury – warto kontaktować się bezpośrednio z biurem!

JOY

*Ceny biletów w jedną stronę!

Bilety można kupić w porcie lub online na stronach poszczególnych przewoźników.

Sezon to okres lipiec-wrzesień – każdy z przewoźników ma trochę inną politykę.

Pozostałe informacje :

IONIAN

FINIKAS

SARRIS

JOY

PROMY Igoumenitsa- Korfu

Bardzo popularne jest również połączenie z portu w miejscowości Igoumenitsa! Jeśli ktoś podróżuje samochodem może być to tańsza i ciekawsza opcja niż promy z Albanii na Korfu. Pamiętajmy jednak żeby obliczyć sobie czas dojazdu z założeniem korka na granicy oraz tego, że promy odpływają wg czasu greckiego (przypominam o tym zawsze, bo wiem, że można się zapomnieć)

Co można zobaczyć na Korfu?

Promy z Albanii na Korfu to nie wszystko! Odsyłam do tekstu niezawodnej Doroty z Sałatki po Grecku, która organizuje fantastyczne wycieczki na Korfu! OTO JEJ PORADY!

2 thoughts on “Promy KORFU 2019

Leave a Reply